Suderinti darbą namuose ir šeimos gyvenimą. Ir daryti nekažkaip, o tobulai?

| 2020 m. gruodžio 16 d.

Tas noras viską suspėti ir daryti vienu metu. Ir daryti nekažkaip, o tobulai. Suderinti darbą namuose ir šeimos gyvenimą…
Norite kontroliuoti abi šias gyvenimo dalis, tiesa?
Kaip kolegė Laura sako: Vienas svarbiausias dalykas šiandien! Skirk sau laiko, pabandyk „sustoti“ ir apmąstyti.
Norite darbus atlikti gerai ir laiku, norite, kad jūsų erdvė būtų tvarkinga, kad visi būtų sotūs, vaikai nenuobodžiautų, norite skirti jiems ir antrai pusei pakankamai laiko… Atrodo visko tiek daug. Noras visus patenkinti dažnai kyla iš nepasitikėjimo savimi. Stengiatės būti tobuli visiems, nes bijote būti atstumti.
Tuomet ką daryti, kad nepervargtumėt?
Savivertė. Svarbiausia – auginti savo savivertę skiriant laiko sau. Taip, tai yra ilgas ir sudėtingas procesas, tačiau galite pradėti mažais žingsneliais. Pavyzdžiui, planuokite ne tik darbus, bet ir laisvalaikį. Nuspręskite, kiek laiko per dieną / per savaitę galite skirti sau.
Tik sau!
Savanaudiška?
Bet jums to reikia tam, kad galėtumėte vėliau kokybiškai pasirūpinti kitais. Jei suplanavote pusvalandį skirtą tik jums, nesigraužkite, kad tai sau leidžiate, nors galbūt atrodo, kad galėtumėte laiką išnaudoti „naudingiau”. Išties, kai kokybiškai praleisite laiką su savimi, pamatysite, kad laiko ir jėgų kitiems dalykams atsiras net daugiau. Būsite geresnės nuotaikos, žvalesni ir energingesni, todėl ir paprasti rūpeščiai atrodys ne tokie sunkūs.
Tai maži žingsneliai savivertės auginimo pradžiai. Taip, pirmais kartais bus nemalonu, jausitės savanaudiški, bet šie jausmai praeis, o gausite tiek daug!
Arnas Markevičius
Arnas Markevičius

Šia veikla užsiimu nes noriu, kad ateities kartos augtų emociškai stipriuose ir sąmoninguose namuose. To siekiu padėdamas žmonėms metodiškai atpažinti vidinius konfliktus ir savarankiškai transformuoti gyvenimą. Kurdami saviugdos mokymus, patikrintų praktikų pagalba, spartėjančiais žingsniais einame vizijos link.

Grįžti į tinklaraščio pagrindinį puslapį Grįžti į tinklaraštį