Sprendimo momentas, kai sau pasakai „gana”

| 2021 m. kovo 06 d.

Lūžio taškas.
Sėkmingi žmonės mus įkvepia, bet pastūmėti pokyčiui, matyt, efektyviau veikia tų sėkmingų žmonių nugalėti sunkumai.
Vaikystėje man tikrai nebuvo viskas ant lėkštutės padėta.
 
Tėvai išsiskyrė, kai buvau dar kūdikis. Jau šešiolikos, pradėjau ieškoti būdų, kaip prisidėti prie šeimos finansų. Tuo metu jaučiausi kaltas, kad pinigų nelabai turėjome. Galvojau, kad esu šeimoje vienintelis vyras, todėl turiu pasirūpinti savo šeima. Vasaromis dirbau padavėju. Uždirbtu atlygiu dalinausi su mama.
 
Tuo metu mano savivertė buvo tikrai žema. Mokykloje. Vėliau darbe. Po to ir santykiuose. Norėjau visiems įtikti: kad nepyktų mama, klientai būtų patenkinti, antra pusė viskuo patenkinta. Buvau “geras vaikas”. Su tokiu elgesio modeliu gyvenau ilgai ir viską, ką galėdavau, atiduodavau kitiems.
 
Ilgalaikiai pokyčiai vyksta palaipsniui, tačiau dažnai prisimename sprendimo momentą, kai sau pasakai „gana”. Lūžio taškas.
 
Mano vienas pirmųjų lūžio taškų buvo tada, kai netyčia aptarnavau didelę pasiturinčių žmonių kompaniją. Jie man paliko tiek arbatpinigių, kiek įprastai gaudavau per kelias darbo dienas. Apie tuos pinigus mamai nieko nesakiau ir išleidau juos pats. Man tai buvo nauja. Man – “geram vaikui”. Tuomet ir kilo mintis, kad viskas gali būti kitaip. Galbūt aš galiu vertinti ir save?
 
Pradėjau galvoti, kur yra balansas? Kiek savęs atiduoti kitiems? O kiek – sau?
 
Mano nusistovėjęs elgesio modelis kartojosi ir santykiuose su antra puse, kuriuose aš buvau visiškai nustūmęs savo poreikius į antrą planą. Neišsprendus problemų – didelė tikimybė, jog tos pačios problemos “persimeta” ir į kitas gyvenimo sferas.
 
Spręsdami savo vidines problemas, keičiame ir santykius su aplinka. Viskas yra susiję, o pradėti turėtume nuo esminių problemų viduje. Investicija į save yra geriausiai atsiperkanti investicija. Patyriau tai pats. Perėjau tą kelią.
 
Tobulėjimo mokymai, meditacija, knygos, asmeniniai iššūkiai – kad ir kas tai būtų, raskite sau priimtiną būdą ir investuokite į save.
Arnas Markevičius
Arnas Markevičius

Šia veikla užsiimu nes noriu, kad ateities kartos augtų emociškai stipriuose ir sąmoninguose namuose. To siekiu padėdamas žmonėms metodiškai atpažinti vidinius konfliktus ir savarankiškai transformuoti gyvenimą. Kurdami saviugdos mokymus, patikrintų praktikų pagalba, spartėjančiais žingsniais einame vizijos link.

Grįžti į tinklaraščio pagrindinį puslapį Grįžti į tinklaraštį